Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Porady dla profesjonalistów

Przywróć blask lakieru za pomocą DA Microfiber Correction System!

DA Microfiber Correction System

Niezależnie od tego czy jesteś profesjonalistą czy entuzjastą możesz wypolerować lakier swojego samochodu z systemem Meguiar’s DA Microfiber System i maszyną polerską Dual Action MT310. Nie obawiaj się, że są to produkty z profesjonalnej serii, ponieważ będąc entuzjastą także będziesz umiał je zastosować! Zobacz dlaczego!

DA Microfiber Correction System składa się z dwóch produktów – Correction Compound i Finishing Wax oraz dwóch gąbek polerskich z mikrofibry specjalnie swtorzonych dla tej technologii. Ten innowacyjny system usunie uszkodzenia powierzchni tak jak maszyna rotacyjna, ale zrobi to w bezpieczny i łatwy sposób za pomocą maszyny Dual Action Polisher bez ryzyka powstania zarysowań kolistych czy hologramów. Jeśli wiesz jak użyć maszyny DA, to będziesz umiał zastosować DA Microfiber Correction System. Zmień swoje nastawienie a zobaczysz, że użycie gąbek polerskich z mikrofibry i produktów DA Microfiber System jest proste, a na dodatek przynosi spektakularne efekty w krótkim czasie.

DA Microfiber Correction System

DA Microfiber Correction System zawiera 2 produkty i 2 gąbki polerskie z mikrofibry:

1) DA Microfiber Correction Compound D300 – środek do czyszczenia lakieru. Produkt oparty na technologii Super-micro Abrasive Technology (SMAT), która szybko usuwa rysy, wżery po kwaśnych deszczach, koliste zarysowania, hologramy oraz inne lekkie i umiarkowane defekty na lakierze. Technologia SMAT eliminuje niedoskonałości tworząc jednocześnie wysoki połysk i gwarantując brak kolistych zarysowań. Bogata, zagęszczona i mało pyląca formuła produktu sprawia, że jest on skuteczny i wygodny w użyciu. Produkt został stworzony specjalnie do użytku z gąbką polerską z mikrofibry (ścierną) DA Microfiber Cutting Disc DMC5. Dostępny w opakowaniach 473 ml oraz 3,78L.

2) DA Microfiber Finishing Wax D301 – wosk samochodowy. Dzięki połączeniu łagodnych środków czyszczących, polimerów, silikonów i wosku carnauba wygładza powierzchnię lakieru po wcześniejszym zastosowaniu Meguiar’s DA Correction Compound, nadając jej dodatkowy połysk i długotrwałą ochronę lakieru. Produkt gwarantuje szybkie wycieranie bez pylenia. Stworzony do użytku z gąbką polerską z mikrofibry (wykończeniową) DA Microfiber Finishing Disc DMF5. Dostępny w opakowaniach 473 ml oraz 3,78L.

3) DA Microfiber Cutting Disc – ścierna gąbka polerska z mikrofibry. Nowa technologia gąbki polerskiej z mikrofibry usuwa umiarkowane uszkodzenia powierzchni bez ryzyka powstania kolistych zarysowań. Specjalnie opracowana powierzchnia gąbki zapewnia optymalną skuteczność ścierania i kontrolę ruchu podczas pracy. Gąbka jest dostasowana do użytku z produktem DA Correction Compound D300.

4) DA Microfiber Finishing Disc – wykończeniowa gąbka polerska z mikrofibry. Nowa technologia gąbki polerskiej z mikrofibry wygładza powierzchnię nadając jej głęboki połysk. Specjalnie stworzona powierzchnia gąbki zapewnia idealne dopasowanie i optymalne wykończenie. Gąbka jest dostoswana do użytku z woskiem DA Finishing Wax D301. Gąbki można prać w pralce.

DA Microfiber System zestaw

Jako, że system został stworzony do użycia z maszyną polerską Dual Action, nie musisz się martwić o typowe hologramy i zarysowania koliste, które często powstają przy użyciu maszyny rotacyjnej.

Jak działa DA Microfiber System?

Umyj i osusz auto. Wyglinkuj używając zestawu Smooth Surface Clay Kit, jeśli jest taka potrzeba. Teraz przymocuj ścierną gąbkę polerską DMC5 (czerwoną) do maszyny DA i ustaw prędkość maszyny na 4800 oscylacji na minutę. Nałóż DA Microfiber Correction Compound bezpośrednio na gąbkę, używając tylko kilku kropel produktu na start.

czyszczenie Lakieru Correction Compound

W tym systemie używasz dużo mniejszą ilość produktu niż przy stosowaniu typowych produktów i gąbek polerskich. Teraz umieść gąbkę polerską płasko na powierzchni lakieru, włącz maszynę i zacznij pracę na odcinku mniej więcej 60×60 cm z równomiernym umiarkowanym naciskiem. Następnie w trakcie pracy zmniejszaj siłę nacisku.

czyszczenie lakieru gąbką polerską z mikrofibry meguiars

Dodaj kilka kropel produktu na czyste powierzchnie gąbki i powtórz czynność powyżej. Gdy cała powierzchnia gąbki będzie lekko i jednolicie pokryta produktem, możesz zacząć pracować nad usuwaniem uszkodzeń.

polerowanie lakieru gąbkami z mikrofibry

Zacznij od 2-3 ruchów o umiarkowanej sile nacisku, następnie wykonaj 2-3 ruchy o zmniejszonej sile nacisku na tej samej powierzchni. Usuń pozostałości produktu ręcznikiem z mikrofibry np. Supreme Shine Microfiber Towel i przejdź do kolejnego odcinka lakieru. Dla maksymalnego efektu ścierania przez cały czas, czyść gąbkę z mikrofibry używając sprężonego powietrza lub wiadra do czyszczenia gąbek i futer polerskich Meguiar’s Pad Washer. Przy gąbkach z mikrofibry to ważne, żeby czyścić je często i starannie w celu ich odświeżenia i usunięciu nadmiaru produktu.

Jeśli potrzebujesz mocniejszego ścierania, nie zwiększaj prędkości maszyny. Pozostaw ustawienie prędkości 4800 oscylacji na minutę. Po prostu zwiększ siłę nacisku lub zwolnij ruch po powierzchni, lub jedno i drugie. Jeśli zastosujesz mocny nacisk, upewnij się, że siła nacisku przy ostatnim ruchu lub dwóch przed przejściem do kolejnego odcinka będzie słabsza.

Po wyczyszczeniu powierzchni czas na nałożenie wosku. Przymocuj wykończeniową gąbkę polerską DMF5 (czarną). Ustaw prędkość 3800 oscylacji na minutę i nałóż kilka kropel produktu Finishing Wax. Nakładaj wosk na gąbkę polerską tak samo jak produkt DA Correction Compound.

woskowanie gąbką z mikrofibry DMF5

Woskuj powierzchnię produktem Finishing Wax z umiarkowaną siłą nacisku i szybszym ruchem. Produkt znacznie zwiększy przejrzystość i połysk powierzchni lakieru a także zapewni znakomitą ochronę. Tym produktem możesz pokryć wszystkie lakierowane powierzchnie samochodu.

woskowanie lakieru Finishing Wax Meguiars

Pozostaw wosk do utwardzenia a następnie spoleruj, używając czystej ściereczki z mikrofibry Supreme Shine Microfiber Towel.

polerowanie wosku Finishing Wax

To naprawdę proste! Bądź ostrożny podczas zdejmowania gąbki polerskiej z tarczy oporowej. Złap całą grubość gąbki, a nie tylko część pokrytą mikrofibrą.

Nie musisz być profesjonalistą, żeby zastosować DA Microfiber Correction System. Spróbuj a zobaczysz, że warto!

Obejrzyj także film jak zastosować DA Microfiber Correction System kliknij tutaj

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0