Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Porady dla entuzjastów

Dlaczego warto glinkować lakier?

glinkowanie samochodu Meguiars

Soki z drzew, naleciałości i opady przemysłowe to tylko niektóre z zabrudzeń, które przyspaja się do lakieru. Niektóre z nich przyspaja się do powierzchni tak mocno, że nawet wysokiej jakości szampon nie jest w stanie ich usunąć. Większość tych zabrudzeń nie jest widoczna gołym okiem, ale jest wyczuwalna.

Przesuń suchą dłonią wzdłuż czystej i osuszonej powierzchni lakieru. Jeśli wyczuwasz jakiekolwiek chropowatości warto wyglikować lakier. Dlaczego? Po pierwsze zabrudzenia pogarszają wygląd lakieru i zmniejszają jego połysk. Po drugie zabrudzenia, które nie będą regularnie usuwane mogą pozostawić plamy i wżery, a tym samym także negatywnie wpłynąć na ogólny wygląd twojego samochodu. Po trzecie, glinkując lakier uzyskasz powierzchnię gładką jak szkło, dzięki czemu kolejne kroki pielęgnacji lakieru staną się prostsze i skuteczniejsze. Nakładanie i polerowanie past polerskich, politur i wosków będzie o połowę krótsze z radykalnie lepszym rezultatem.

glinkowanie samochodu Meguiars

Do wyglinkowania lakieru zastosuj Meguiar’s Quik Clay Starter Kit, który zawiera Quik Detailer (473ml) do nawilżania powierzchni oraz kostkę glinki (50g). Glinka to specjalna masa plastyczna, którą należy ugnieść, a następnie przesuwać po nawilżonej produktem Quik Detailer powierzchni lakieru. Nasza oryginalna japońska glinka zbiera wszystkie przyspojone zabrudzenia, nie rysując lakieru. Gdy widzisz, że powierzchnia glinki jest zabrudzona, ugnieć ją ponownie w celu uzyskania czystej powierzchni. Wyglinkowaną powierzchnię od razu osusz ręcznikiem z mikrofibry np. Supreme Shine Microfiber Towel. W ten sposób unikniesz plam i nie będziesz musiał ponownie myć auta.

Zastanawiasz się, czy jedna kostka glinki (50g) wystarczy ci na wyglinkowanie całego auta? Tak, wystarczy. Podziel kostkę glinki na połowę. Jeżeli auto nie jest bardzo zabrudzone tą połową kostki bez problemu wyglinkujesz swoje auto. Drugą połowę pozostaw sobie na kolejne glinkowanie. Pamiętaj tylko, że gdy glinka upadnie ci na ziemię lub jest już pełna zabrudzeń należy ją wyrzucić.

glinkowanie meguiars

Twoje auto może okazać się bardziej zabrudzone niż ci się wydawało!

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0