Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Porady dla entuzjastów

Co różni wosk Carnauba od wosku syntetycznego?

Woski Carnauba oferują głęboki, lustrzany połysk a jednocześnie zapewniają bardzo dobrą warstwę ochronną dla Twojego lakieru. Naszym najlepszym woskiem Carnauba jest Gold Class Carnauba Plus, który można dostać w postaci pasty lub płynu. Syntetyczne polimerowe woski są z reguły prostsze do nałożenia oraz wypolerowania na błysk, a mimo tego nadal oferują bardzo dobry połysk. Ich warstwa ochronna również dłużej się utrzymuje dzięki ich w pełni syntetycznym składnikom, dlatego też syntetyczna ochrona polimerowa jest nieco droższa od wosków Carnauba. Nasz najlepszy syntetyczny wosk to Ultimate Wax, jest również dostępny w paście oraz w płynie.

Entuzjaści często pytają nas który wosk lepiej wybrać – Carnauba czy syntetyczny. Zależy to jednak od wielu czynników takich jak: osobiste preferencje, kolor Twojego samochodu, jak często samochód jest myty, czy jest trzymany w garażu, oraz ile jesteś w stanie przeznaczyć na wosk. „Najlepszy” wybór będzie się różnił dla każdego entuzjasty. Niektórzy używają wosku Carnauba ponieważ używali go również ich ojcowie lub dziadkowie. Wiele osób twierdzi, że woski Carnauba nadają ciemnym lakierom większy i głębszy połysk. Wszystkie te argumenty za użyciem Carnauby są słuszne, jednak z chemicznego punktu widzenia wykorzystanie syntetycznej polimerowej ochrony jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Oczywiście ta zaawansowana formuła chemiczna będzie kosztować więcej niż wosk Carnauba, więc to wszystko jest kwestią preferencji. Wosk wybieraj zawsze na podstawie swoich własnych wymagań i potrzeb.

 

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0