Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Porady dla entuzjastów

5 kroków w pielęgnacji lakieru cz. 4 WOSKOWANIE

woskowanie z Meguiars

Jeśli wykonałeś dokładnie 3 poprzednie kroki, na tym etapie Twój lakier powinien być aksamitnie gładki i lśniący. Teraz czas na zabezpieczenie tego wysokiego połysku oraz ochronę powłoki lakierniczej poprzez nałożenie wosku lub sealant’u.

Sealant jest woskiem w pełni syntetycznym, czyli wszystkie składniki w nim zawarte zostały stworzone przez człowieka. Sealant’y wykorzystują najnowszą technologię w ochronie lakieru i są na ogół trwalsze niż woski oparte na carnaubie. Niektóre osoby jednak preferują look wosku carnauba, dlatego też Meguiar’s ma tak szeroką ofertę wosków, żeby zaspokoić potrzeby i oczekiwania wszystkich entuzjastów. To, który wosk wybierzesz zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

woskowanie z Meguiars
Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy woskowaniu jest nakładanie zbyt grubej warstwy produktu. To tylko wydłuża proces utwardzania wosku, sprawia, że spolerowanie go jest trudniejsze a Ty niepotrzebnie marnujesz produkt. Niezależnie od tego jak grubą warstwę wosku nałożysz, utwardzi się tylko taka ilość wosku jaka jest w stanie związać się z powierzchnią lakieru.

Zawsze pozostaw woski do pełnego utwardzenia. Wykonaj Swipe Test i sprawdzić czy wosk jest już gotowy do spolerowania. Sprawdź jak wykonać Swipe Test kliknij tutaj
Wskazówka: 2 cienkie warstwy wosku są zawsze lepsze niż 1 gruba warstwa.

woskowanie porównanie

Spójrz na zdjęcie po lewej stronie. Tak wygląda zbyt grubo nałożona warstwa wosku. Oczywiście cienka warstwa jest pojęciem względnym, ale to zdecydowanie nie jest cienka warstwa wosku. Taką warstwę będzie Ci dużo ciężej spolerować oraz będzie się ona dłużej utwardzać.

Na zdjęciu po prawej stronie jest odpowiednio cienka warstwa wosku. Utwardzi się szybko i z łatwością ją spolerujesz. Na jasnych lakierach ta warstwa może być mało widoczna, ale gdy spojrzysz pod odpowiednim kątem zauważysz wilgotną mgiełkę warstwy wosku na lakierze.

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0