Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/12/2023.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/12/2023.

Porady dla entuzjastów

5 kroków w pielęgnacji lakieru cz. 3 POLEROWANIE

polerowanie Meguiars

Po dokładnym umyciu samochodu i przygotowaniu powierzchni czas na polerowanie. Krótko mówiąc, polerowanie to tworzenie olśniewającego wysokiego połysku, które jest krokiem opcjonalnym przed woskowaniem.

Wyróżniamy dwa rodzaje politur:

  • czysta politura (pure polish), która nie zawiera substancji ściernych, więc nie usuwa uszkodzeń. Nie jest substytutem wosku. Czysta politura nadaje połysk każdemu kolorowi lakieru, aczkolwiek najbardziej zauważalny efekt będzie na ciemniejszych kolorach.
  • politura czyszcząca (cleaner/polish), która zawiera środki czyszcące i olejki polerujące, usuwa lekkie uszkodzenia powierzchni lakieru i idealnie przygotuje ją do woskowania.

polerowanie Meguiars

Czyste politury są bezpieczne dla świeżych, nieutwardzonych lakierów – jeśli Twój samochód wymagał wizyty w zakładzie lakierniczym, nie powinieneś nakładać wosku przez 60 do 90 dni, ponieważ lakier musi się w pełni utwardzić. Możesz natomiast w czasie tych 60-90 dni zastosować czystą politurę w celu zwiększenia połysku.

Politur nie pozostawiamy do wyschnięcia, w przeciwieństwie do wosków, które muszą się utwardzić. Dlatego też po nałożeniu politury po prostu usuń jej nadmiar ściereczką z mikrofibry np. Supreme Shine Microfiber Towel. Nakładanie politury nie wymaga tak dużego wysiłku jak podczas pracy z produktami ściernymi. Nigdy nie nakładaj zbyt grubej warstwy politury, ponieważ będzie Ci ją ciężko spolerować.

Wskazówka: Po polerowaniu nałóż wosk w celu zabezpieczenia uzyskanego efektu i ochrony lakieru. Czyste politury Meguiar’s są rozpuszczalne w wodzie, więc nie zabezpieczają lakieru.

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0