Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Porady dla entuzjastów

Squeak Test – sprawdź czy już czas na kolejne woskowanie!

Meguiars Soft Towel Squeak Test

Precyzyjnym wskaźnikiem tego, czy na powierzchni lakieru znajduje się ochronna warstwa wosku jest tak zwany Squeak Test wprowadzony przez Meguiar’s ponad 50 lat temu.

Wskazówka: To niezwykle istotne, żeby przed przeprowadzeniem Squeak Test’u umyć samochód. Lakier musi być czysty, bez żadnego brudu ani kurzu. Przetracie go Quik Detailerem może wprowadzić Cię w błąd, ponieważ Quik Detailer nadaje lakierowi połysk i poślizg, dlatego też może sfałszować wynik testu.

Jak wykonać test?

Weź czysty, delikatny 100% bawełniany frotowy ręcznik, najlepiej użyj Meguair’s Soft Buff Terry Towel.

Meguiars Soft Towel Squeak Test

Rozłóż ręcznik na płasko, następnie złóż go w kulkę, składając końce ręcznika do środka, powtórz czynność składania końców jeszcze raz. W ten sposób otrzymasz kulkę, która będzie stanowić płaską powierzchnię w stosunku do lakieru i wielu cząsteczek między Twoją dłonią a lakierem, a także coś co będziesz w stanie objąć ręką.

Teraz mocno przekręcaj ręcznik po lakierze samochodu okrężnym ruchem nakładającym się i słuchaj uważnie…

Meguiars Squeak Test

Jeśli nie wytwarza się żaden dźwięk a ręcznik ślizga się po lakierze, to znaczy, że wosk nadal znajduje się na powierzchni samochodu.

Jednak jeśli słyszysz piszczenie/skrzypienie, to znak, że nie ma wosku lub jest go bardzo mało i najwyższy czas na woskowanie.

Jak to działa?

Warstwa wosku zachowuje się jak suchy środek nawilżający, tworzy poślizg i zmniejsza tarcie, więc jeśli wosk znajduje się na lakierze, ręcznik będzie się ślizgał a Ty nie usłyszysz żadnego dźwięku a tym samym żadnego tarcia.

Jeśli jednak na powierzchni nie ma wosku, kręcenie ręcznikiem po powierzchni lakieru spowoduje tarcie, dlatego usłyszysz piszczenie/skrzypienie.

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0