Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Porady dla entuzjastów

Pielęgnacja matowego lakieru

Pielęgnacja matowego lakieru
Pielęgnacja matowego lakieru
Pielęgnacja matowego lakieru

Pielęgnacja foli samochodowej lub matowego lakieru to dla ciebie udręka? Przekonaj się sam jak łatwo można o nie zadbać dzięki autokosmetykom Meguiar’s.

Matowe (bez połysku) lakiery istnieją już od bardzo wielu lat. Pojawiły się w latach 40-tych ubiegłego wieku kiedy narodził się „hot rodding”. Rat Rod’y były jednymi z pierwszych, w których stosowano matowy wygląd. W celu stworzenia matowego lakieru używano farby do gruntowania lub w niektórych przypadkach lakieru bez połysku. Pasjonaci w wielu przypadkach nie mogli sobie pozwolić na tradycyjny lakier, dlatego matowy wygląd był idealnym rozwiązaniem. W innych przypadkach, był to sprzeciw wobec drogim robionym na zamówienie autom.

Dziś, możesz  znaleźć matowe lakiery w wielu formach. Folie samochodowe, producenci lakierów samochodowych, a nawet producenci lakierów OEM oferują swoim klientom różne opcje matowego lakieru. Lamborghini, BMW, Mercedes i Hyundai to tylko niektórzy z nich. W rezultacie, matowe lakiery stają się coraz bardziej dominującym trendem.

Pamiętaj, że istnieje  wiele  sposobów na stworzenie matowego lakieru. Farba do gruntowania jest nadal stosowana w niektórych przypadkach, jednowarstwowe lakiery, a nawet lakiery dwuwarstwowe  mogą mieć również matowy wygląd

Bez względu na rodzaje matowego lakieru, pielęgnowanie ich jest bardzo podobne, jednakże inne od pielęgnowania tradycyjnego błyszczącego lakieru.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jeśli chodzi o matowe lakiery jest to, że nie można z nich usunąć oksydacji, rys, kolistych zarysowań, wżerów po kwaśnym deszczu oraz innych niedoskonałości powierzchni, tak jak można to robić w przypadku tradycyjnych błyszczących powierzchni lakierowanych. Jeśli użyjesz pasty polerskiej, środka do usuwania kolistych zarysowań, politury czy wosku zawierających jakikolwiek środek czyszczący, zaczniesz zmieniać wygląd matowego lakieru auta. Zacznie on wyglądać na nierówny i poplamiony. Dlatego też, ważne jest abyś zrobił wszystko co możliwe by nie spowodować powstawania rys i kolistych zarysowań podczas regularnego dbania o swoje auto.

Nie ważne czy posiadasz matową folię, niestandardowy matowy lakier czy matowy lakier stworzony przez producentów lakierów OEM, istnieje kilka produktów bezpiecznych w użytku na tych rodzajach lakieru dla ich pielęgnacji i ochrony. Poniżej mamy kilka wskazówek jak sprawić by zachowały swój najlepszy wygląd!

Mycie

Unikaj myjni automatycznych, zwłaszcza tych ze szczotkami, ponieważ mogą one spowodować zarysowania, których nie da się potem usunąć

– Zawsze myj i osuszaj samochód samodzielnie dla uzyskania najlepszych efektów. Wszystkie nasze szampony są bezpieczne i mogą być stosowane na matowych powierzchniach lakieru, włączając w to: Ultimate Wash & Wax Anywhere oraz Rinse Free Express Wash.

– Najlepszej jakości rękawice do mycia (np. Microfiber Wash Mitt X3002) i ręczniki do osuszania z mikrofibry (np. Water Magnet X2000) są niezbędne. Słaba jakość, brudny materiał ręcznika spowodują powstawanie kolistych zarysowań i rys, których nie da się usunąć z matowego lakieru.

– 2 wiadra i separator zanieczyszczeń Grit Guard (X3003) w obu z nich także pomogą zmniejszyć ryzyko powstawania zarysowań

Czyszenie/przygotowywanie

– Nie polecamy używania glinki, past polerskich lub produktów do usuwania kolistych zarysowań na matowych powierzchniach lakieru. Jeśli zastosujesz pastę polerską czy środek do usuwania kolistych zarysowań, lakier zacznie wyglądać na poplamiony i nierówny. Niestety, nie ma możliwości usunięcia rys, kolistych zarysowań, plam i innych niedoskonałości powierzchni matowych lakierów. Dlatego kluczowe jest zacząć od stosowania odpowiednich produktów i technik.

Politury

– Politury (czyszczące/polerujące lub czyste politury) także nie powinny być stosowane. Spowodują one zmianę wyglądu lakieru, zacznie on wyglądać jak poplamiony i nierówny.

Woski

– Nie powinno się także używać wosków w płynie lub paście, ponieważ mogą również zmienić wygląd matowego lakieru. Mogą stworzyć poplamiony i nierówny wygląd.

– Woski w sprayu, takie jak: Ultimate Quik Wax (G17516) i Synthetic Express Spray Wax (D156) są bezpieczne w użytku i świetne do zwiększenia ochrony lakieru bez zmiany jego matowego wyglądu. Upewnij się, że używasz najlepszej jakości czystego ręcznika z mikrofibry (np. Supreme Shine Microfiber Towel X2010), aby uzyskać efekt bez rys i kolistych zarysowań na lakierze.

Pielęgnacja

– Produkty typu Detailer w sprayu, takie jak: Ultimate Quik Detailer (G14422), Final Inspection (M34) and Last Touch (D155) są bezpieczne w użytku i świetne w usuwaniu lekkiego kurzu, odcisków palców, świeżych ptasich odchodów, itp. Zawsze używaj najlepszej jakości, czystego i suchego ręcznika z mikrofibry dla osiągnięcia najlepszych efektów.

Uwaga: Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do stosowania tych produktów, skontaktuj się z producentem pojazdu, lakieru lub folii aby potwierdzić instrukcje dotyczące pielęgnacji.

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0