Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Porady dla entuzjastów

Ochrona lakieru Hybrid Paint Coating – kompletny poradnik


1. KROKI PRZYGOTOWANIA LAKIERU DO NAKŁADANIA HYBRYDOWEJ MEGUIAR’S® HYBRID PAINT COATING

NIE NAKŁADAJ POWŁOKI MEGUIAR’S HYBRID PAINT COATING NA MATOWE POWIERZCHNIE.
Zawsze pracuj w cieniu na chłodnej powierzchni.

 • Krok 1 – MYCIE: Dokładnie umyj pojazd za pomocą szamponu do mycia samochodów o zrównoważonym pH, takim jak Meguiar’s® Gold Class™ Car Wash Shampoo. Całkowicie osusz pojazd – zwróć szczególną uwagę, aby umyć i osuszyć zagłębienia i szczeliny, które mogą zawierać kurz, brud lub inne zanieczyszczenia.
  Profesjonalna WSKAZÓWKA: Aby uzyskać maksymalną trwałość i wygląd powłoki, zalecana jest czysta, gładka i wypolerowana powierzchnia lakieru (kroki 2-4 poniżej).
 • Krok 2 – USUŃ ZANIECZYSZCZENIA POWIERZCHNI: Sprawdź lakier, przeciągając opuszkami palców po powierzchni. Jeśli lakier jest gładki, możesz pominąć ten krok. Jeśli powłoka lakiernicza nie jest gładka i wyczuwalne są małe chropowatości na powierzchni, użyj zestawu Meguiar’s® Smooth Surface’” Clay Kit, aby bezpiecznie usunąć wszystkie powyższe zanieczyszczenia powierzchni.
 • *Krok 3 – USUWANIE WAD/KOREKTA Lakieru: *Jest to krok opcjonalny, ale wysoce zalecany w celu uzyskania optymalnego połysku i wydajności powłoki. Gładka, wypolerowana powierzchnia znacznie poprawia zdolność wiązania i właściwości powłoki ochronnej. Użyj Meguiar’s Ultimate Compound, aby w razie potrzeby usunąć z lakieru wady powierzchni, takie jak rysy i koliste zarysowania.
 • Krok 4 – PRZYGOTOWANIE KOŃCOWE: Dokładnie usuń wszystkie pozostałości po polerowaniu z powierzchni za pomocą środka Meguiar’s® M122 Surface Prep. Rozpyl M122 na powierzchni około 90 na 90 cm i pozostaw na 1 minutę przed wytarciem czystym ręcznikiem z mikrofibry. Powtórz ten proces na całym pojeździe, aby upewnić się, że powierzchnia lakieru jest całkowicie czysta i przygotowana do maksymalnego wiązania z powłoką.

2. KROKI APLIKACJI POWŁOKI MEGUIAR’S® HYBRID PAINT COATING

 • NAKŁADANIE: (Nie stosuj w temperaturze poniżej 15°C.) Rozpyl powłokę Hybrid Paint Coating bezpośrednio na aplikator przez 3 sekundy, równomiernie pokrywając powierzchnię aplikatora. Przyłóż zwilżoną stronę aplikatora do lakieru i rozprowadź w układzie krzyżykowym nachodzącymi na siebie w 50% przejściami, aby zapewnić pełne, równomierne pokrycie sekcji o wymiarach około 60 na 60 cm. Powtórz ten proces, aby pokryć jeden pełny panel na raz, np. drzwi.
 • WYCIERANIE: Po nałożeniu na cały panel natychmiast zetrzyj za pomocą jednego z dołączonych ręczników z mikrofibry złożonych na 1/8 (złóż na pół, a następnie złóż ponownie na pół, aby uzyskać 8 czystych sekcji). Małymi, okrężnymi ruchami usuń nadmiar produktu z panelu, przewracając na czystą stronę ręcznika w celu ostatecznego wytarcia. W temperaturach poniżej 23°C pozostaw produkt na lakierze przez 1 minutę przed wytarciem.
  Powtórz ten proces aż do pokrycia całego pojazdu.
  Jeśli pozostaną jakiekolwiek smugi lub tłuste pozostałości, wymień zużyty ręcznik na nowy, czysty ręcznik z mikrofibry i ponownie przetrzyj obszar. Czyste, świeże ręczniki są niezbędne do wyrównania powłoki i usunięcia nadmiaru powłoki. Po nałożeniu powłoki wyrzuć ręczniki z mikrofibry i aplikator, ponieważ stracą one swoją chłonność.

Opcjonalnie: Drugą warstwę można nałożyć 1 godzinę po nałożeniu pierwszej warstwy, aby upewnić się, że podczas pierwszej aplikacji nie pominięto żadnych obszarów. Użyj czystego zestawu ręczników z mikrofibry do usunięcia nadmiaru produktu, jeśli nakładasz drugą warstwę.

NIE WYSTAWIAJ POJAZDU NA DZIAŁANIE WILGOCI PRZEZ 24 GODZINY.

3. KONSERWACJA I WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE POWŁOKI MEGUIAR’S® HYBRID PAINT COATING

Unikaj chemikaliów lub mycia pojazdu przez 7 dni, aby powłoka Hybrid Paint Coating mogła się w pełni utwardzić. Po pierwszym tygodniu umyj samochód metodą dwóch wiader i poszukaj pominiętych miejsc. Jeśli perlenie wody nie występuję, wytrzyj ten obszar do sucha, oczyść za pomocą M122, a następnie ponownie nałóż powłokę na ten obszar.

Regularne mycie (co tydzień) jest nieodzowne do uzyskania optymalnej wydajności powłoki. Nie pozwól, aby plamy z twardej wody, ptasie odchody lub inne zanieczyszczenia osiadły na lakierze – usuń jak najszybciej myjąc pojazd lub stosując quick detailer. Unikaj wszelkich myjni szczotkowych, które mają fizyczny kontakt z autem – myjnie bezdotykowe pianą aktywną o neutralnym pH taką jak Ultimate Snow Foam są całkowicie bezpieczne.

Używaj szamponu samochodowego Meguiar’s® Hybrid Ceramic Wash & Wax i/lub Meguiar’s® Hybrid Ceramic Detailer co najmniej raz na 3 miesiące, aby zmaksymalizować trwałość powłoki Hybrid Paint Coating i zapewnić maksymalną hydrofobową ochronę.

UWAGA: Po zabezpieczeniu lakieru powłoką Hybrid Paint Coating nie należy używać glinki, past polerskich oraz wosków w płynie lub paście, ponieważ mogą one usunąć lub zmniejszyć działanie powłoki.

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0