Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Porady dla entuzjastów

Kropelkowanie wody – co to takiego?

Podczas opadów deszczu prawdopodobnie zauważyłeś kropelki wody osadzone w nietypowy sposób na lakierze Twojego samochodu…oczywiście pod warunkiem, że go czyściłeś i woskowałeś. To jest właśnie efekt kropelkowania wody zwany też perełkowaniem wody, który oprócz tego, że wygląda naprawdę fajnie, także utrzymuje Twój samochód w czystości a usuwanie smug jest dużo prostsze.

Kropelkowanie wody zimą

Kropelkowanie (perełkowanie) powstaje przede wszystkim dzięki polimerom, które tworzą bardzo wysokie naprężenia powierzchniowe, to oznacza, że woda swobodnie spływa po lakierze zmniejszając ryzyko pojawiania się smug i plam, które prawdopodobnie już wcześniej powstały na powierzchni lakieru. To również oznacza, że jakikolwiek brud i błoto także osadzą się na warstwie polimerów, zmniejszając potrzebę silnego szorowania podczas mycia, które z kolei minimalizuje ryzyko powstania kolistych zarysowań. W efekcie otrzymasz dużo gładszą i łatwiejszą do mycia, osuszania i detailingu powierzchnię lakieru.

Mycie samochodu szamponem Meguiars

Meguiar’s stosuje polimery hydrofobowe, które są przede wszystkim odpychają wodę w celu jej rozproszenia, dając efekt przedstawiony poniżej. Oto produkty Meguiar’s zawierające polimery hydrofobowe: Ultimate Quik Detailer, Ultimate Quik Wax, Ultimate Wash & Wax oraz Utimate Wash & Wax Anywhere.

Kropelkowanie wody na lakierze

Wśród niektórych entuzjastów istnieje błędne przekonanie, że gdy woda przestaje kropelkować (perełkować) lakier traci ochronę. Nie w tym przypadku. Niektóre woski jak NXT Tech Wax 2.0 mają właściwości kropelkowania (perełkowania) wody, ale nie są one tak trwałe jak wosk. Tak więc woda może przestać kropelkować (perełkować) po kilku tygodniach, ale ochrona jaką daje wosk trwa jeszcze przez wiele następnych tygodni.

Efekt kropelkowania wody

Wszystkie woski Meguiar’s kropelkują (perełkują), natomiast różnią się trwałością (Step 3 Deep Crystal Carnauba Wax, NXT Tech Wax/Gold Class i Ultimate w takiej kolejności). Dzięki wprowadzeniu syntetycznych polimerów do naszego produktu, jesteśmy w stanie wydłużyć trwałość wosku i właściwości kropelkowania (perełkowania) przewyższając produkty oparte na wosku Carnauba. Klientom szukającym najlepszego i najbardziej trwałego kropelkowania (perełkowania) zawsze polecamy linię produktów Meguiar’s Ultimate.

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0