Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Porady dla entuzjastów

Sprawdź jak zapobiec oksydacji lakieru regularnie dbając o swoje auto!

zapobieganie oksydacji lakieru Meguiars

Chciałbyś, aby stan lakieru Twojego samochodu pozostał w jak najlepszej kondycji przez długi długi czas? Niestety każdy samochód jest narażony na negatywne oddziaływanie środowiska, dlatego warto pamiętać o regularnej pielęgnacji lakieru. Jednym z procesów, które negatywnie wpływają na wygląd i stan lakieru jest utlenianie zwane też oksydacją.

Jako, że zewnętrzna część samochodu ciągle narażona jest na działanie wody, powietrza i słońca, cząsteczki tlenu w powietrzu z czasem mogą zacząć się łączyć z powierzchnią lakieru. W większości przypadków, utlenianie może wystąpić jedynie, jeśli powierzchnia lakieru samochodu uległa pogorszeniu lub została zaniedbana w miejscu, gdzie niegdyś nieprzepuszczalna powierzchnia stała się przepuszczalna, a następnie pozostała niezabezpieczona. Pogorszenie to jest spowodowane zaniedbaniem, myciem środkami zawierającymi detergenty np. płynem do mycia naczyń, nagrzewaniem w gorącym słońcu, naturalnym zużyciem a także w wyniku naturalnego proces rozkładu.

zapobieganie oksydacji lakieru Meguiars

Na szczęście procesowi utleniania można zapobiec regularnie dbając o lakier samochodu oraz wybierając wysokiej jakości produkty do pielęgnacji auta. O czym warto pamiętać?

Po pierwsze myj samochód, używając dobrej jakości szamponów samochodowych o neutralnym pH takich jak Ultimate Wash & Wax, Gold Class Shampoo & Conditioner czy Nxt Car Wash.

Po drugie nakładaj ochronną warstwę wosku (np. syntetycznego NXT 2.0 Tech Wax czy Ultimate Wax lub z zawartością naturalnego wosku carnauba Gold Class Carnauba Premium Wax) na lakier co najmniej 3-4 razy w roku. Dobra powłoka ochronna działa jak bariera, która chroni lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Poza tym to ważne, żeby co najmniej raz w roku lub częściej w razie potrzeby usunąć zanieczyszczenia i uszkodzenia powierzchni lakieru za pomocą dobrej jakości produktów czyszczących takich jak Ultimate Compound czy Swirl Remover.

No i oczywiście, jeśli to tylko możliwe parkuj swoje auto pod zadaszeniem.

Regularna pielęgnacja lakieru odpowiednio dobranymi produktami pomoże Ci zapobiec procesowi utleniania, tak abyś mógł cieszyć się widokiem zadbanego i lśniącego auta jak najdłużej. A tak jak często mawia Barry Meguiar „regularna pielęgnacja to łatwa pielęgnacja”.

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0