Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Porady dla entuzjastów

Jak i po co glinkować samochód?

Twój samochód jest nieustannie narażony na spadające soki z drzew, drobiny asfaltu i inne zanieczyszczenia, które z łatwością przywierają do lakieru, odbierając powierzchni połysk i gładkość. Należy pamiętać, że świetlne refleksy i długotrwałą ochronę można osiągnąć tylko wtedy, gdy powierzchnia lakieru jest gładka jak szkło.

Zacznij od dokładnego umycia i osuszenia swojego samochodu. Teraz przesuń dłoń po umytej powierzchni, nie bądź zaskoczony jeśli będzie ona szorstka w dotyku. Jest to wina przyspojonych zabrudzeń, które muszą być usunięte przed polerowaniem i woskowaniem lakieru. Smooth Surface Clay Kit jest właściwym wyborem do uzyskania powierzchni gładkiej jak szkło. Nie musisz być profesionalistą, zestaw jest bardzo prosty w użyciu.

Proces glinkowania rozpocznij od wyjęcia glinki z opakowania i spłaszcz kawałek do wielkości połowy dłoni.

glinka 1

Spryskaj obficie powierzchnię Quik Detailer’em dla lepszego poślizgu glinki i zacznij pracę na małym obszarze z lekkim naciskiem na glinkę ruchem w tę i z powrotem. Podczas pracy, zaczniesz od razu czuć różnicę.

glinka 2

Jeżeli glinka zacznie przyklejać się do powierzchni to musisz mocniej spryskać glinkowaną powierzchnię Quik Detailer’em. Pamiętaj aby powierzchnia była zawsze dobrze pokryta Quik Detailer’em. Nie jest wskazane wywierać zbyt duży nacisk na glinkę, wystarczy lekki nacisk tak by glinka nie spadła na ziemię. To wszystko co naprawdę jest potrzebne.

glinka 3

Glinka usunie wszelkie przyspojone zabrudzenia z lakieru. Możesz poczuć, że glinka ślizga się co raz bardziej gładko po powierzchni lakieru. Gdy obszar, na którym pracujesz, stanie się gładki jak szkło, zacznij pracę na nowym obszarze. Jak możesz zauważyć powierzchnia glinki staję się brudna i odbarwiona od zanieczyszczeń zebranych z lakieru, więc często składaj i ugniataj glinkę na nowo, aby odsłonić jej czystą stronę i kontynuować pracę wokół całego pojazdu.

glinka 4

glinka 5

Po zakończeniu pracy na danym obszarze wytrzyj powierzchnię do sucha, za pomocą dołączonego do zestawu ręcznika Supreme Shine Microfiber Towel, przed glinkowaniem kolejnego obszaru.

glinka 6

Jeśli glinka upadnie na ziemię przykleją się do niej wszelkie małe kamyszki i brud, który jest na ziemi. Z pewnością nie chcesz zarysować swojego lakieru używając tak zanieczyszczonej glinki, więc wyrzuć zniszczoną glinkę i kontynuuj pracę z nowym kawałkiem.

Teraz twój lakier ma powierzchnię gładką jak szkło. Możesz wypolerować i nawoskować lakier twojego auta dla maksymalnego połysku i ochrony!

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0