Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/12/2023.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/12/2023.

Porady dla entuzjastów

Dlaczego w ofercie Meguiar’s jest tyle różnych wosków?

Przez lata Meguiar’s opracował wiele wysoce zaawansowanych wosków, które zdobyły grono swoich fanów. Wszystkie woski Meguiar’s są jedynymi w swoim rodzaju. Każdy z nich oferuje użytkownikowi unikalne cechy i zalety. Dwie osoby posiadające identyczny samochód z identycznym lakierem mogą preferować różne rodzaje wosku w zależności od budżetu, potrzeb, celu oraz tego co dobrze na nich wygląda. Zapewne słyszałeś terminy „wosk” i „sealant” używane zamiennie. Woskami nazywane są produkty, które zawierają w swojej formule naturalny wosk Carnauba, natomiast sealant’y są woskami syntetycznymi i nie zawierają żadnych naturalnych składników. Wiele produktów zawiera mieszankę wosków Carnauba i syntetycznych polimerów. Co wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb.

Dlaczego jest aż tyle różnych wosków?
Entuzjaści, profesjonaliści, firmy zajmujące się renowacją lakieru mogą mieć różne potrzeby, preferencje i oczekiwania jeśli chodzi o pielęgnację lakieru. Dlatego Meguiar’s ma w swojej ofercie tak szeroką gamę wosków samochodowych. Woski Meguiar’s można podzielić na 4 kategorie: czyste woski (z carnaubą), woski polerujące, woski czyszczące, szybkie woski w sprayu tzw. Quik Wax. Najlepsze rezultaty stosując czyste woski i woski polerujące uzyskasz na dobrze przygotowanej wcześniej powierzchni. Tego rodzaju woski nie posiadają żadnych właściwości czyszczących lakier, więc możesz stosować je tak często jak chcesz. Woski czyszczące posiadają właściwości czyszczące lakier i usuwają drobne zarysowania. Szybkie woski w sprayu zostały stworzone do wzmacniania powłoki ochronnej po umyciu auta. Przyjrzyjmy się poszczególnym produktom.

Czyste woski

Kiedy mówimy „czysty wosk” mamy na myśli wosk który nie zawiera formuły czyszczącej czy olejków polerujących. Poprzez zawartość Carnauby zapewniają ochronę i świetny połysk. Są idealne dla nowych samochodów oraz tych świetnie utrzymanych. Jeśli chcesz usunąć jakiekolwiek defekty z lakieru, będziesz potrzebować specjalnego produktu czyszczącego np. Ultimate Compound.

Deep Crystal Carnauba Wax Ten wysokiej jakości wosk w mleczku zawiera mieszankę najlepszych brazylijskich wosków Carnauba z egzotyczną mieszanką olejków odżywczych. Deep Crystal Carnauba Wax pozostawia olśniewające wykończenie z kropelkowaniem wody. Może być nakładane ręcznie, maszyną orbitalną, lub polerką typu D/A.

M2601 Yellowwax

M26 Hi tech Yellow Wax Czysty wosk z zawartością najwyższej jakości brazylijskiej Carnauby i specjalne olejki zapewniają olśniewający połysk i głębie koloru, oraz skuteczną ochronę lakieru. M26 Hi Tech Yellow Wax z powodu swoich właściwości jest ulubionym woskiem na wystawach samochodowych. Może być nakładany ręcznie, maszyną rotacyjną, maszyną orbitalną, lub maszyną polerską D/A.

Woski polerujące 

Tego typu woski łączą w sobie świetną ochronę z bogatymi olejkami odżywczymi, które zwiększają połysk i głębie koloru na zadbanym lakierze. Tak jak w przypadku czystych wosków najlepsze efekty osiągnie się na dobrze przygotowanej powierzchni.

G18216 UltLqdWx

Ultimate Wax Technologia cienkowarstwowa czyni aplikacje i wycieranie syntetycznego wosku praktycznie bez wysiłku. Technologia hydrofobowych polimerów zmniejsza napięcie powierzchniowe wody powodując, że spływa ona po lakierze, a zaawansowana sieć polimerów tworzy skuteczną barierę ochronną, która dodatkowo zwiększa odbicie światła i tworzy efekt lustrzanego odbicia. Nie zostawia śladów na plastikach oraz może być aplikowany w słońcu na rozgrzaną powierzchnie. Można nakładać ręcznie, maszyną orbitalną lub maszyną polerską D/A. Dostępny w mleczku oraz w paście.

G12718

NXT Generation Tech Wax 2.0 Czysto syntetyczny sealant zwiększa klarowność, połysk i głębie lakieru, zapewniając przy tym niebywałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Unikalne hydrofobowe polimery odpychają wodę z powierzchni i chronią ją przed utlenianiem korozją i promieniowaniem UV. Można aplikować ręcznie, maszyną orbitalną lub maszyną polerską D/A. Dostępny w mleczku oraz w paście.

G7016 GCLiquidWax

Gold Class Carnauba Plus Wax Dzięki udoskonalonej formule Gold Class Carnauba Plus zawiera specjalną mieszankę wosku Carnauba i zaawansowanych polimerów, które pozostawiają większą głębie koloru i wspaniały połysk. Bogate oleje polerujące zawarte w Gold Class Carnauba Plus znacząco zwiększają głębię i piękno lakieru Twojego auta. Można aplikować ręcznie, maszyną orbitalną lub maszyną polerską D/A. Dostępny w mleczku oraz w paście.

 

 

Woski czyszczące 

Tego typu woski nie tylko zabezpieczają lakier ale czyszczą powierzchnie lakieru z lekkich rys, kolistych zarysowań, a nawet z lekkich wżerów po ptasich odchodach i kwaśnym deszczu. To w jakim stopniu lakier zostanie oczyszczony zależy od tego jakiego wosku użyjesz. Dla kogoś kto jeździ samochodem na co dzień przez wiele lat i nie chce wykonywać detailingu w wielu krokach idealny będzie Cleaner wax.

A1216 CleanerWax

Meguiar’s Cleaner Wax Wprowadzony w 1973 jako pierwszy produkt dla klienta detalicznego. Meguiar’s Cleaner Wax to połączenie nie-ściernych środków czyszczących, olejków odżywiających lakier, syntetycznych polimerów, sylikonów i wosków: wszystko do zapewnienia długotrwałej ochrony. Specjalna formuła zawarta w wosku usunie lekkie oksydacje, plamy, brudy drogowe i naloty biorące się z atmosfery. Olejki zawarte w wosku odmłodzą lakier sprawiając, że odzyska głębie koloru. Można aplikować ręcznie, maszyną orbitalną lub maszyną polerską D/A. Dostępny w mleczku oraz w paście.

G11816 ColoRx

ColorX ColorX jest podobny do tradycyjnego Meguiar’s Cleaner Wax, ale jego działanie jest bardziej efektywne. ColorX może być nakładany ręcznie, maszyną orbitalną lub maszyną polerską D/A.

 

D15101 PRCgal

D151 Paint Reconditioning Cream D151 jest najnowszym jednofazowym produktem zaprojektowanym dla profesjonalnych zakładów zajmujących się renowacją lakieru. Aktualnie jest jedynym tego typu produktem zawierającym technologie SMAT. Tym jednym produktem możesz oczyścić, wypolerować i nawoskować lakier w 1-2 krokach zmieniając krążek polerski przykładowo z tnącego na wykończeniowy. Można aplikować ręcznie, maszyną rotacyjną, maszyną orbitalną lub maszyną polerską D/A.

Woski w Sprayu

Tego typu produkty nie powinny być porównywane z woskami w mleczku czy paście, ponieważ służą one jedynie do konserwacji, wzmocnienia i dodania połysku wcześniej nałożonej powłoki woskowej. Są one bardzo proste w aplikacji, wystarczy ściereczka lub ręczniczek z mikrofibry.

A1616 QuikWax2

Meguiars Quik Wax Z tym produktem możemy szybko przywrócić wygląd świeżo nawoskowanego auta w minutę, Quik Wax zwiększa głębie i połysk lakieru. Quik Wax pomaga ukryć także drobne ryski i koliste zarysowania. Quik Wax nie jest zamiennikiem Quik Detailer’a ale jego uzupełnieniem. Najpierw za pomocą Quik Detailer’a usuń kurz i drobne zabrudzenia, następnie wzmocnij ochronę i połysk z pomocą Quik Wax. Quik Wax można używać na wszystkich powłokach woskowych Meguiar’s.

G17516 UltiQuikWax

Ultimate Quik Wax Jak nazwa wskazuje, ten wosk jest „ultimate” w kategorii wosków w sprayu. UQW zawiera hydrofobowe polimery, które zawarte są w wosku NXT Generation Tech Wax 2.0, zapewniając mocne odpychanie wody. Specjalna formuła nie pozostawia białego nalotu na plastikach i tak jak Ultimate Liquid/Paste Wax może być stosowany w pełnym słońcu na rozgrzany lakier. Po prostu spryskaj i wytrzyj. Nawet z zaawansowaną technologią zawartą w formule wosku, może być stosowany na wszystkie powłoki woskowe Meguiar’s.

D15601 SynthXprsSprayWx

Synthetic X-Press Spray Wax Podobny produkt do Ultimate Quik Wax, ale przeznaczony do profesjonalnego użytku. Produkt jest równie prosty w użyciu i zawiera te same technologie co UQW. Różni się ilością, w tym przypadku jest to 3.78L

Jak długo wosk utrzymuje się na lakierze? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jedno jest pewne, wosk utrzyma się na lakierze dłużej, jeśli zostanie nałożony na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wolną od uszkodzeń i przyspojonych zabrudzeń. Żywotność wosku w dużej mierze uzależniona jest od tego w jakich warunkach użytkowany jest samochód. Meguiar’s zaleca woskować auto 3-4 razy w roku i po każdym myciu auta stosować woski w sprayu dla wzmocnienia powłoki ochronnej.

Oczywiście do ochrony lakieru istnieją także innego rodzaju powłoki, ale ten temat omówimy już innym razem.

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0