Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Porady dla entuzjastów

5 kroków w pielęgnacji lakieru cz. 2 PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

badanie powierzchni Meguiars

Po dokładnym umyciu i osuszeniu samochodu czas na KROK 2 – przygotowanie powierzchni, czyli glinkowanie i czyszczenie lakieru.

Zacznij od oceny powierzchni lakieru pod względem zanieczyszczeń i uszkodzeń. Meguiar’s wyróżnia dwa rodzaje uszkodzeń:

  • Zanieczyszczenia powierzchni – to zanieczyszczenia przyspojone do powierzchni lakieru takie jak ptasie odchoody, kurz, soki z drzew, opad przemysłowy, brud drogowy oraz osad
  • Uszkodzenia powierzchni – wżery od kwaśnego deszczu, rysy, zarysowania koliste, oksydacje oraz plamy

Zanieczyszczenia przyspojone do powierzchni często nie są widoczne, ale są wyczuwalne. Po umyciu i oszuszeniu pojazdu przejedź dłonią po powierzchni lakieru. Jeśli wyczuwasz jakąkolwiek chropowatość to znaczy, że masz do czynienia właśnie z tego rodzaju zabrudzeniem.

badanie powierzchni Meguiars

Uszkodzenia powierzchni natomiast nie są wyczuwalne za pomocą dotyku, ale są widoczne zwłaszcza w silnym bezpośrednim świetle. Każdy samochód wygląda dobrze w cieniu, dlatego powinieneś obejrzeć go w bezpośrednim słońcu lub przy silnym jarzeniowym świetle. Dobre oświetlenie to podstawa przy badaniu powierzchni.

Glinkowanie to bardzo prosty proces, dzięki któremu usuniesz zanieczyszczenia powierzchni. Po prostu ugniatasz glinkę, powierzchnię lakieru spryskujesz Meguiar’s Quik Detailer, przykładasz glinkę do powierzchni i ślizgasz ją po kawałku powierzchni lakieru. Wcale nie musisz jej mocno naciskać. Ważne, żebyś dobrze nawilżał powierzchnię podczas glinkowania. Gdy glinka zacznie usuwać przyspojone zabrudzenia, poczujesz, że ślizga się coraz łatwiej. Jeśli czujesz, że powierzchnia jest już zupełnie gładka w dotyku, osusz ją i przejdż do kolejnego kawałka. Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego kliknij tutaj

glinkowanie samochodu Meguiars

Czyszczenie lakieru, nie mylić z myciem, to proces usuwania uszkodzeń powierzchni. Usuniesz je za pomocą płynnych produktów ściernych takich jak ScratchX, Swirl Remover lub Ultimate Compound, które delikatnie ścierają w celu głębokiego wyczyszczenia i wyrównania lakieru. Najbardziej powszechnym uszkodzeniem, na które narzekają użytkownicy samochodów są koliste zarysowania i hologramy.

zarysowania koliste i hologramy

Zarysowania przypominające pajęczyny (zdjęcie po lewej stronie) powstają głównie podczas nieprawidłowego mycia i osuszania lub przez używanie złych narzędzi takich jak stare ręczniki, płyny do mycia naczyń , szorstkie gąbki. Z kolei hologramy(zdjęcie po prawej stronie) są specyficznym rodzajem uszkodzenia spowodowanego niewłaściwym użyciem maszyny rotacyjnej.

Nie pozostawiaj produktów ściernych do wyschnięcia, powinny być starte zaraz po tym jak skończysz z nimi pracować. Produkty ścierne usuwają wszystko z powierzchni lakieru łącznie z woskiem, więc po ich zastosowaniu należy ponownie nawoskować samochód. Obejrzyj film kliknij tutaj

czyszczenie lakieru Ultimate Compound Meguiars

Uszkodzenia takie jak głębokie rysy, które sięgają głębiej niż warstwa lakieru bezbarwnego nie zostaną usunięte i wymagają już ponownego lakierowania.

Wskazówka: Jeśli nie uda Ci się usunąć uszkodzenia za pierwszym razem, konieczna będzie druga a czasem nawet trzecia aplikacja.

W kolejnej części zajmiemy się procesem POLEROWANIA lakieru!

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0