Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Porady dla entuzjastów

5 kroków w pielęgnacji lakieru cz. 1 MYCIE

Meguiar’s prezentuje 5 kroków w pielęgnacji lakieru, które nie tylko pomogą Ci uzyskać efekt „show car shine”, ale także utrzymać go jak najdłużej. Pierwszym krokiem w pielęgnacji lakieru jest MYCIE!

Krótko mówiąc, mycie to usuwanie luźnych zabrudzeń z powierzchni samochodu. Będziesz potrzebował szamponu samochodowego, rękawicy do mycia, wiadra i ręczników do osuszania. Meguiar’s zaleca używanie wysokiej jakości szamponów o neutralnym pH np. Mirror Bright Automobile Shampoo, Gold Class Shampoo & Conditioner, Ultimate Wash & Wax czy NXT Generation Car Wash oraz wysokiej jakości rękawicy z mikrofibry do mycia np. Meguiar’s Microfiber Wash Mitt. Wszystkie szampony Meguiar’s mają neutralne pH, nie naruszają ochronnej warstwy wosku i są bezpieczne dla lakieru. Poza tym mają doskonałe właściwości myjące oraz nawilżają powierzchnię, dzięki czemu brud i kurz ześlizgują się z lakieru i nie trą o jego powierzchnię. Zawsze myj samochód w cieniu i upewnij się, że powierzchnia jest chłodna w dotyku zanim rozpoczniesz mycie.

Wskazówka: Nigdy nie używaj płynów do mycia naczyń, ponieważ usuwają one ochronną warstwę wosku i w ten sposób przyczyniają się do oksydacji lakieru. Zobacz film kliknij tutaj!

mycie metodą dwóch wiader Meguiars

Stosując metodę dwóch wiader w połączeniu z separatorem zanieczyszczeń Grit Guard zmniejszysz ryzyko powstania kolistych zarysowań na lakierze. Jedno wiadro użyj do mycia, natomiast drugie z czystą wodą użyj do płukania rękawicy myjącej.

Wskazówka: Myj i spłukuj jednocześnie. W ten sposób piana nie zaschnie na powierzchni lakieru.

mycie auta szamponem z Meguiars

Po umyciu samochodu kawałek po kawałku, czas na osuszanie. Nigdy nie zostawiaj samochodu do wyschnięcia, ponieważ powstaną zacieki po wodzie. Im twardsza woda, tym więcej zacieków powstanie.

spłukanie auta strumieniem wody Meguiars

Wybór ręcznika do osuszania jest tak samo istotny jak wybór rękawicy do mycia. Potrzebujesz czegoś, co ma właściwości absorbujące, ale zarazem jest delikatne i bezpieczne dla lakieru. Wybierz ręcznik z mikrofibry Meguiar’s Water Magnet przeznaczony specjalnie do osuszania, który wchłania trzy razy więcej wody niż tradycyjne ręczniki.

Wskazówka: Użyj strumienia wody przy końcowym spłukaniu.

osuszanie auta ręcznikiem Meguiars

Po starannym umyciu auta czas na KROK 2 – CZYSZCZENIA/PRZYGOTOWANIA POWIERZCHNI! kliknij tutaj!

Zachęcamy do obejrzenia filmu przedstawiającego cały proces mycia kliknij tutaj!

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0