Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Porady dla entuzjastów

Swipe Test – sprawdź czy wosk jest już gotowy do spolerowania!

Swipe Test Meguiars

Zanim jednak wyjaśnimy na czym polega Swipe Test i jak go wykonać, przyjrzyjmy się samemu procesowi woskowania. Dwa największe i najczęściej popełniane błędy przez użytkowników to nakładanie zbyt grubej warstwy wosku oraz zbyt wczesne usuwanie wosku.

Chcesz nałożyć tak cienką warstwę jak to możliwe, ale zarazem tak jednolitą jak to tylko możliwe. Nie ma znaczenia czy nałożysz wosk ręcznie czy za pomocą narzędzi takich jak Meguiar’s Dual Action Polisher – w efekcie końcowym chcesz uzyskać cienką, jednolitą warstwę. Nieważne jak grubą warstwę wosku nałożysz, gdyż tylko pewna ilość wosku może przyspoić się do powierzchni. Aplikując zbyt dużą ilość po prostu marnujesz produkt, wydłużasz proces utwardzania i utrudniasz sobie jego usuwanie.

Jeśli po woskowaniu samochodu uznasz, że to ciężka praca a twoje ramiona będę padać ze zmęczenia to znaczy, że robisz to ŹLE!

Nakładanie cienkiej warstwy wosku na dobrze przygotowaną powierzchnię to bułka z masłem. Usuwanie tej cienkiej warstwy, gdy się utwardzi powinno być równie łatwe. Wystarczy tylko przetrzeć czystym, suchym ręcznikiem z microfibry.

Ile to za grubo a ile wystarczająco cienko? Zdjęcie poniżej przedstawia odpowiednio cienką wartwę wosku nałożoną na powierzchnię samochodu.

Swipe Test Meguiars

No dobrze, teraz gdy już nałożyłeś odpowiednio cienką warstwę wosku, pozostaw ją do utwardzenia. Tak, możesz pokryć całą powierzchnię lakieru na całym samochodzie lub SUV a następnie odczekaj 10 do 15 minut zanim zrobisz Swipe Test. Jeśli jest gorąco i sucho, wosk utwardzi się dużo szybciej. Jeśli jednak jest chłodno i wilgotno, może to potrwać trochę dłużej. Niektóre woski utwardzają się szybciej niż inne. Istnieje jednak zbyt wiele zmiennych, żeby podać dokładne ramy czasowe, tak więc wykonaj Swipe Test.

Jak to zrobić?

Używając palca wskazującego (upewnij się, że jest czysty i suchy- to jest naprawdę ważne!) szybkim ruchem przejedź po nałożonym wosku w celu odsłonięcia lakieru. Jeśli powierzchnia marze się i są widoczne smugi to znaczy, że wosk nie jest jeszcze utwardzony. Natomiast jeśli powierzchnia jest czysta i lśniąca to znaczy, że wosk jest utwardzony i można zacząć go wycierać. Patrząc na zdjęcie poniżej widzisz dwa ślady. Ślad po lewej stronie jest rozmazany – tu wykonano test po kilku minutach po nałożeniu wosku. Z kolei ten po prawej stronie jest czysty i bez smug – tu wykonano test po 10 minutach od nałożenia. Do takiego efektu musisz dążyć! To jest wskaźnik tego, że twój wosk jest już utwardzony i możesz go z łatwością zetrzeć czystym, suchym ręcznikiem z mikrofibry.

Swipe test utwardzenie wosku

Woskowanie wcale nie musi być trudne ani bolesne. Nałóż cienką warstwę i zastosuj Swipe Test. Zobaczysz, że woskowanie zajmie Ci mniej czasu, mniej wysiłku i osiągniesz lepsze efekty.

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0