Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Aktualności
Opublikowany w

Historia firmy Meguiar’s

Opublikowany w

MEGUIAR’S ŚWIĘTUJE PONAD 100-LETNIĄ TRADYCJĘ POLEROWANIA POWIERZCHNI POJAZDÓW, POCIĄGÓW I SAMOLOTÓW NA ŚWIECIE

Po 100 latach, pasja nadal trwa w rodzinie.

Wszystko zaczęło się ponad wiek temu w garażu założyciela firmy Franka Meguiar’a, Jr., jako proste laboratorium i wytwórnia politury. Teraz rodzinna firma Meguiar’s sięga już czwartego pokolenia , świętując swój 100-tny jubileusz w 2001 roku. Meguiar’s, Inc. stał się jednym z czołowych przedsiębiorstw produkujących środki do pielęgnacji powierzchni na świecie dostarczając wysoce wyspecjalizowane produkty do prawie każdego wyobrażalnego typu powierzchni.

„Większość rodzinnych biznesów wygasa przy przejściu na drugie pokolenie,” wyjaśnia Barry Meguiar, prezydent i CEO Meguiar’s Inc. „A nawet jeśli przetrwają, zwykle przestają się rozwijać. Różnicą w naszej rodzinie była wrodzona pasja dla czegoś co robimy. To daje nam siłę, która sprawia że każdego dnia idziemy zadowoleni do przodu. Nasze przedsiębiorstwo jest dla nas czymś więcej niż tylko biznesem i okazją do zrobienia pieniędzy. Szczerze mówiąc, jeśli to byłoby dla nas ważne, sprzedalibyśmy firmę dawno temu. W końcu, najwięcej dobrze prosperujących biznesów rodzinnych właśnie tak robi.”

W największych marzeniach, dziadek Barry’go, Frank Meguiar, Jr., nie mógł przewidzieć, że jego pierwsza butelka politury z 1901 roku rozwinie się do tego stopnia przez następnych 100 lat. Kiedy zaczynał, robił jedną butelkę politury naraz używając do tego trzepaczki do jaj. W końcu był w stanie razem ze swoimi dziećmi wyprodukować przez noc wystarczającą ilość produktu, by sprostać zamówieniom.Nadejście pierwszych wozów bez konia zwróciło uwagę Franka Meguiar’a na motoryzacje. Samochody produkowane z drewna, były początkowo pokrywane, takimi samymi środkami, jak stosowane do mebli. To było ewolucja, która zapoczątkowała dzisiejszą dominację firmy Meguiar’s na rynku wosków samochodowych.

Od pierwszej butelki politury Frank Meguiar, Jr. trwale stosował zasadę, by nie sprzedawać produktu dopóki nie przekona się, że jest to najlepszy produkt w swoim rodzaju na rynku. Do dziś, rodzina kontynuuje tę tradycje i jako efekt, firma ma teraz miliony entuzjastycznych użytkowników na całym świecie. Rodzina Meguiar’a opisuje ich jako „Raving fans”.

Kiedy w 1950 roku Frank Meguiar, Jr. zmarł, jego trzej synowie, którzy byli jego partnerami w interesach przejęli przedsiębiorstwo. Maurice, najstarszy był kierownikiem sprzedaży. Następny był Malcolm, ojciec Barry’go, który podzielił miłość swojego ojca do tworzenia formuł chemicznych i stworzył większość produktów, które firma wprowadziła na rynek. Międzyinnymi stworzył wosk Meguiar’s Cleaner Wax, który jest najlepiej sprzedającym sie płynnym woskiem samochodowym w Ameryce. Najmłodszy z trzech braci, Kenneth, był odpowiedzialny za produkcję. To była doskonała spółka, która przez swój wysiłek i umiejętności w prowadzeniu, prosperowała przez jej drugie pokolenie.

W wczesnych lata istnienia firmy woski i polerki Meguiar’s Mirror Glaze, stworzone do profesjonalnego użytku, w pierwszym rzędzie były używane przez producentów samochodów, dealerów samochodowych, blacharzy i profesionalnych myjni. Większość lakierników polerowało samochody swoich klientów produktami firmy Meguiar’s, a więc najczęściej samochody pokazywane na salonach miały wspaniały efekt połysku osiągnięty przez użycie profesjonalnej gamy produktow firmy Meguiar’s. Kiedy w latach 60-tych wystawy samochodowe stały się popularne, masy zwiedzających ludzi zacząło rozpoznawać, że to użycie środków polerujących firmy Meguiar’s tworzy wspaniały, głęboki połysk. Wzrastajaca liczba ludzi zaczęła zmuszać detalistów do zaopatrywania się w środki Meguiar’s Mirror Glaze. Odpowiadająć na potrzeby rynku i pasjonatów, rodzina wprowadziła w 1973 roku markę Meguiar’s jako gamę do sprzedaży detalicznej. Dziś rodzinna firma Meguiar’s zaspokaja także rynek detaliczny.

Od początku, firma Meguiar’s była aktywna jako hobbysta motoryzacji i kolekcjoner samochodów.”My jesteśmy facetami, którzy fascynują się samochodami i którym zdarzyło się być w biznesie wosków samochodowych” wyjaśnia Barry Maguiar. „Największym przeżyciem dla nas jest, kiedy nasze dwie pasje zlewają się w jedną radość zwyciężców „Best of Show”, którzy używają naszych produktów.” Zdarza się to dość regularne. W zeszłym roku odbyła się 50-ta rocznica prestiżowej wystawy Beach Pebble Concours d’Elegance, najsławniejszego pokazu samochodów na świecie. 21 z 25 zwycięzców „Best of Class” i „Best of Show” użyło produktów firmy Meguiar’s by osiągnąć nieskazitelną doskonałość.

Meguiar’s Sponsoruje i organizuje ponad 150 pokazów samochodowych w całym USA: od hot rod’ów, egzotycznych samochodów sportowych po klasyki motoryzacji. Barry i jego żoną, Karen, osobiście włączają się w wiele głównych zlotów. W dodatku rodzina Meguiar wspiera rocznie ponad 1,500 zlotów klubów samochodowych. Na prawie każdym pokazie samochodów i w muzeach motoryzacji w USA znajdziesz mnóstwo produktów Meguiar’s, które są dumnie używane, by utrzymać i wyeksponować wysoko cenione samochody.

Miłość firmy Meguiar’s do kolekcjonowania samochodów jest też wyrażana przez media w całym USA i nie tylko. Program Meguiar’s On Air dociera do telewizji, radia i internetu oraz prowadzone są transmisje na żywo z głównych wydarzeń motoryzacyjnych na całym świecie. Współgospodarzem programu jest Barry Meguiar, który prowadzi rozmowy radiowe na różnych stacjach z gospodarzami pokazów. Meguiar’s On Air pozwala milionom słuchaczy na uczestniczenie w głównych imprezach samochodowych. Barry też jest gospodarzem programu Car Crazy Radio na antenie Talk America Radio Networks i Car Crazy Television na kanale Speedvision, dostarczając słuchaczą i widzom spojrzenie od kuchni na ikony hobby samochodowego.

Aby wyróżnić wybranych hobbystów za lata pielegnacji motoryzacji, rodzina Meguiar stworzyła nagrodę „Meguiar’s Award”, która raz na rok zaszczyca jedną osobę, której działanie znacząco wpłynęło na hobby kolekcjonowania samochodów, nazywając ją albo jego „Person of Year”. Sławny artysta, Dennis Hoyt, został wybrany, by stworzył drewnianą rzeźbę, która zaszczyci zwyciężcę. Zwyciężcami „Meguiar’s Award” zostali miedzy inymi założyciel Petersen Publishing, Robert E. Petersen, sławny rzecznik hobby kolekcjonowania samochodów, Bruce Meyer, i prezentator programu Show Tonight na kanale NBC, Jay Leno.

Na arenie międzynarodowej, Meguiar’s prowadzi globalnie rozszerzoną działalność z centrali w Hong Kong’u i pomocniczych biurach w Toronto, Paryżu i Sydney. Meguiar’s intensywne koncentruje się na szkoleniach, jak również na jakość i wydajność produktów, zdobywając dzięki temu szacunek producentów pojazdów takich jak BMW czy Mercedes – Benz. Ten ostatni jest ogólnoświatowym partnerem firmy Meguiar’s. Meguiar’s służy jako doradca większości głównych producentów pojazdów na całym świecie w tematach jakości lakierów jak i korygowania lakierów w fazie produkcji i u dealerów. W dodatku Meguiar’s jest często producentem środków do pielegnacji, które są sprzedawane sieciach sprzedaży danej marki jako własne produkty. Dzisiejsze zaawansowane lakiery wymagają kompletnej redukacji w temacie utrzymania lakieru na najwyższym poziomie. Meguiar’s organizuje zaawansowane szkolenia w swoich siedzibach, u swoich klientów, w przewoźnych centrach i poprzez szkoleniowe filmy wideo.

Technicy z firmy Meguiar’s blisko współpracują z producentami lakierów samochodowych, producentami i dealerami samochodów, blacharniami i myjniami, by utrzymać swoje produkty na najwyższym poziomie i żeby były proste w użyciu. To wszystko stwarza, że produkty firmy Meguiar’s są najbardziej konkurencyjne na rynku.

Główna siedziba korporacji Meguiar’s jest w Irvine,California, a produkcja odbywa się w super nowoczesnej fabryce o powierzchni 200000 stóp kwadratowych w mieście Nashville, Tenessi. Cała produkcja odbywa się pod czujnym okiem przewodniczącego firmy, Mike’a Meguiar’a i jego brata Franka, są to synowie Kenneth’a Meguiar’a z drugiego pokolenia.

Rodzinny biznes produkuje w tej chwili ponad 300 różnych środków czyszczących, polerek, wosków, odżywek i środków do zabezpieczenia powierzchni w domu, samochodzie, łodzi, pociągów, samolotów i prawie każdej innej powierzchni. Kontynuując tradycję Frank’a Meguiar’a Jr., firma Meguiar’s obiecuje, że każdy jej produkt jest najlepszy w swoim rodzaju.

Historia firmy jest typowo amerykańska, wczesne zdjęcia są jak obrazy Norman’a Rockwell’a, a produkty firmy Meguiar’s można znaleźć prawie na każdym zlocie samochodowym, w muzeum motoryzacji, sklepie motoryzacyjnym i na myjniach w Ameryce.

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0