Witamy na stronie importera marki Meguiar's!

Bezpłatna dostawa od 149 zł. Promocja trwa do 31/07/2024.

0 zł prowizji na płatności PRZELEWY24. Promocja trwa do 31/07/2024.

Porady dla entuzjastów

Alternatywne metody mycia samochodu

MA - 1

Mieszkasz w kompleksie mieszkaniowym, bądź na osiedlu bez garażu? Mieszkasz w miejscu, gdzie miasto wymusza ograniczenia wody? Nie muszę nawet pytać czy chcesz utrzymać swój samochód w czystości, ponieważ inaczej byś tu nie trafił. Nie realne jest umycie auta w tradycyjny sposób bez dostępu do bieżącej wody.
Nie bój się, Meguiar’s przybywa z pomocą!

Nauka i technologia o detalingu rozwinęła się do stopnia, którego kiedyś nie moglibyśmy sobie wyobrazić. Obecnie istnieje wiele metod mycia samochodu, które mogą ułatwić nam życie:

 1. Rinseless Washing (Mycie bez spłukiwania) – do tej metody jednak ciągle będziemy potrzebować wiadra i wody. Zalecamy korzystać z rękawicy do mycia tj. Meguiar’s Microfiber Wash Mitt i separatora zanieczyszczeń Grit Guard. Główna różnica między tą, a tradycyjną metodą jest to, że roztwór szamponu nie pieni się, co pozwala od razu wytrzeć samochód bez potrzeby spłukiwania.
 2. Waterless Washing (Mycie bezwodne) – w tej metodzie używamy specjalnie przygotowanego roztworu w butelce z atomizerem tj. Ultimate Wash & Wax Anywhere, który szybko i bezpiecznie usuwa zabrudzenia z samochodu (Dokładny opis korzystania z tej metody znajdziecie tutaj KLIK)
 3. Quik Detailing (Szybki Detailing) – Technika korzystania z tej metody jest taka sama jak w przypadku „waterless washing” ale z jedną dużą różnicą, Quik Detailer’y usuwają jedynie kurz i drobne zabrudzenia.

Jeśli nadal czytasz ten artykuł zakładam, że jeszcze nigdy nie korzystałeś z powyższych alternatywnych metod. Wiem jak sobie myślisz. „To nie jest bezpieczne”. „ To zarysuje mój lakier”. „To nie będzie skuteczne”. Myślałem tak samo. Ale kiedy nie masz garażu, ani dostępu do bieżącej wody to jesteś zmuszony myśleć inaczej. Nie pozwoliłbyś przecież na odkładanie się brudu przez miesiąc albo nawet dłużej, racja?

Produkty przeznaczone do poszczególnych z metod:

 1. Rineless Washing: Rinse Free Express Wash
 2. Waterless Washing: Ultimate Wash & Wax Anywhere
 3. Quik Detailing: Ultimate Quik Detailer, Gold Class Premium Quik Detailer, M135 – Synthetic Spray Detailer, Last Touch, Quik Detailer

MA - 1

Jak to zrobić:

RINSELESS WASHING:

O to lista kolejnych produktów, które są potrzebne do skorzystania z metody Rinseless Washing:

 • Wiadro o pojemności ok 19L (Meguiar’s Professional Wash Bucket)
 • Separator zanieczyszczeń Meguiar’s Grit Guard
 • Rękawica do mycia Meguiar’s Microfiber Wash Mitt
 • Ręcznik z mikrofibry Meguira’s Supreme Shine Microfiber Towel

Zacznijmy od tego jak poprawnie umyć samochód metodą Rinseless Washing.

Na początku umieść separator zanieczyszczeń w wiadrze i napełnił wiadro wodą.

MA - 2

Ilość wody jest zależna od ciebie, większość ludzi wlewa około 12L wody ja preferuję około 15L. Meguiar’s instruuje by rozcieńczyć 30ml szamponu na 8L wody do normalnego mycia, lub 30ml szamponu na 4L wody dla mocno zabrudzonego pojazdu.

MA - 4

Sporządź roztwór wody z szamponem w odpowiednich proporcjach i dokładnie wymieszaj.

MA - 5

Umieść rękawice do mycia w wiadrze i zostaw by dokładnie nasiąknęła roztworem.

MA - 6

Teraz, gdy wszystkie przygotowania zakończone, czas na mycie auta. Przynieś wiadro z roztworem i rękawicą do mycia, oraz kilka ręczników z mikrofibry tj. Meguiar’s Supreme Shine Microfiber Towel do miejsca gdzie jest twój samochód

MA - 7

Ważne! Staraj się utrzymać w czystości rękawicę do mycia. Ponadto, najlepiej jest pracować na niewielkich obszarach w jednym czasie.

Aby zacząć weź namoczoną w roztworze Rinse Free Express Wash rękawice do mycia. Nie rób tego chaotycznie, ścierając brud rękawicą w przypadkowych kierunkach. Musisz to zrobić ostrożnie i skrupulatnie. W następującym zestawie zdjęć zostanie umyta połowa maski od strony kierowcy z wykorzystaniem techniki opisanej w tym artykule KLIK.

MA - 8

MA - 9

MA - 10

MA - 11

Kiedy skończysz czyścić dany obszar, na twojej rękawicy pojawi się wiele „pasów” brudu. Po dokładnym umyciu wyznaczonego obszaru, przepłucz porządnie rękawice w wiadrze z roztworem. Dla pewności że wszystko będzie czyste, przemyj obszar na szybko jeszcze raz. Następnie osusz dokładnie powierzchnię czystym ręcznikiem z mikrofibry.

MA - 12

Uwaga: Aby uniknąć zarysowań, po umyciu każdego panelu, należy dokładnie wypłukać rękawice w wiadrze z roztworem a umieszczony w nim grit guard zatrzyma na dnie zanieczyszczenia z rękawicy.

MA - 13

MA - 14

MA - 15

Teraz rękwica jest gotowa do umycia kolejnego panelu np.: drzwi

Krok opcjonalny:

 • Ultimate quik wax

Jeśli masz trochę czasu i chęci możesz nadać swojemu samochodowi jeszcze lepsze wykończenie używając tego wspaniałego produktu! Możesz nawoskować cały samochód w kilka minut. Wystarczy nanieść niewielką ilość produktu na panel, rozprowadzić dokładnie za pomocą ręcznika z mikrofibry, a następnie wypolerować pozostałości innym ręcznikiem z mikrofibry.

MA - 19

MA - 20

Teraz powtórz proces wokół całego auta. Po skończeniu pielęgnacji, zrób krok w tył i podziwiaj swój lśniący i czysty samochód

WATERLESS WASHING:

O to lista kolejnych produktów, które są potrzebne do skorzystania z metody Waterless Washing:

 • 4-6 ręczników z mikrofibry Supreme Shine Microfibel Towel

Artykuł odnośnie tej metody można przeczytać tutaj KLIK!

SZYBKI DETAILING:

Procedura cczyszczenia auto tą metodą jest identyczna jak w przypadku Waterless Washing, z wyjątkiem działania. Produkty typu Quik Detailer służą jedynie do usuwania lekkich zabrudzeń i odcisków palców po codziennej jeździe.

ACCOUNT
Lista życzeń
Lista życzeń
Logowanie
Utwórz konto


Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do obsługi strony internetowej, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w polityka prywatności.

Odzyskiwanie hasła

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.


KOSZYK 0